Čo podať mesačnému bábätku na uvoľnenie bruška?

Zodpovedané
28. dec 2022

Dobrý deň,

mesačný syn je plne dojčený, ale má problém s refluxom. Keď dopapá, tak má silné kŕče. Tlačí aj počas dojčenia a potom často vracia.

Aký prípravok by som mu mohla podať a zmierniť reflux a kŕče?

Ďakujem

Dobrý deň,

dôležité je dodržiavať antirefluxné opatrenia.

Častejšie kŕmenie v menších množstvách. Po každom kŕmení môžete podať antirefluxný sirup GASTROTUSS Baby. Pre dojčatá pod 5 kg telesnej hmotnosti sa podáva 2,5 - 3 ml 5 - 10 minút po kŕmení.

Po nakŕmení dieťa nenechávajte ležať, dajte ho odgrgnúť do vertikálnej polohy.
Klinový matrac, ak dieťa grcká aj počas spánku.

Pri plne dojčených deťoch je vhodný aj Nutrilon NUTRITON. Slúži na zahustenie materského mlieka.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut