Čo pomôže na ekzém 5 ročnému synovi?

Zodpovedané
13. feb 2019

Dobrý deň,

mám 5 ročného syna, ktorý je silný alergik na roztoče. Robili mu aj iné testy, ale na nič iné alergický nie je. V zime sa mu robi ekzém na miestach, kroré sa mu v noci potia. A to hlavne na rukách.

Doteraz mal maximálne rozškrabanú ruku, ktorá ho svrbela. Osvedčila sa nám kozmetika A-Derma Dermalibour.

Syn si však ruku tak rozškrabal, že to mal veľmi červené. Alergologička mu na to dala kortikoidy Locoid.
Odvtedy to má príšerne zdúrené a hnisavé.

Ako môžem pomôcť synovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak to má hnisavé budete musieť zájsť k alergologičke znova alebo skôr ku kožnej.

Znamená to totiž, že si tam škrabaním zaviedol infekciu a bude to sa to pravdepodobne musieť preliečiť nejakou antibiotickou mastičkou, ktorú musí lekár predpísať.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová