Čo pomôže na soplíky našej štvormesačnej dcérke?

Zodpovedané
17. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom štvormesačnej dcérky, ktorá má 8. deň soplíky. Jeden týždeň som jej dávala kvapky Nasivin. Ale nie 3x denne, aby si nenavykla. Pred odsávaním jej dávam kvapky Aliamare a pred papaním Targesin.

Soplíky jej vôbec neustupujú. Stále chrčí a kýcha. Teplotu nemá. Odsávam asi 3x denne. Čo jej pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

Nemusíte sa báť Nasivin podávať aj 3x denne, dieťa si naň nenavykne tak skoro. Navyše koncentrácia kvapiek je prispôsobená veku. Treba ho podávať minimálne 2x denne. Ak ste podávali iba raz denne, tak sa to pravdepodobne neprejavilo žiadnym účinkom.

Odsávať respektíve čistiť nožtek by ste mali častejšie, napríklad pred každým papaním. Ak nechcete stále používať odsávačku a soplíky jej pekne vytekajú, tak stačí ak budete niekoľkokrát denne aj vytierať noštek vatovou tyčinkou. Nastriekajte Aliamare na vatovú tyčinku a vytrite tým noštek . Podstatné je, aby mala noštek čistý.

Pre takéto bábätko nemôžte nič viac už doma urobiť, len byť trpezlivá. Soplíky môžu trvať aj dva, tri týždne.

Ak by sa soplíky začali meniť z bielych na zelené, tak treba zájsť k lekárovi.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová