Čo robiť v prípade, keď som omylom užila tabletku antikoncepcie navyše?

Zodpovedané
16. jan 2023

Dobrý deň,

omylom som užila viac tabliet antikoncepcie. Normálne užívam antikoncepciu večer, no v stresovej situácii som si pomýlila dni a ráno som myslela, že som zabudla zobrať včerajšiu tabletu, tak som jednu užila. Potom večer som užila ďalšiu. Až neskôr som si uvedomila, že som žiadnu tabletu nevynechala, no teraz mi v balení chýba 21. prvá tableta na užitie. Balenie končí v nedeľu, no poslednú tabletu mám na sobotu.

Aký je teraz postup?

Mám si dať 7-dňovú pauzu o deň skôr a ďalšie balenie začať nedeľnou tabletou namiesto pondelkovej?

Môže mať tento omyl vplyv na účinky antikoncepcie?

Je potrebné sa ďalej chrániť aj inou metódou?

Ďakujem

Dobrý deň,

užitím dvoch tabliet hormonálnej antikoncepcie v jeden deň sa Vám skráti cyklus o deň. 7-dňovú pauzu teda začnete o deň skôr.

Antikoncepčný účinok ostáva zachovaný.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut