Dá sa podporiť rast do výšky?

Zodpovedané
7. apr 2024

Dobrý deň,

syn má 15 rokov, meria 176 cm, váži 72 kg. Chodí do športovej školy, je aktívny športovec, tréningy 5x do týždňa po 2 hodiny. K svojej aktivite potrebuje byť vyšší. Vieme, že produkcia rastového hormónu sa dá zvýšiť aj pridaním živín, ktoré ho podporujú.

Ktoré konkrétne živiny?

Je nejaký doplnok, ktorý mu pomôže?

Ktoré konkrétné vitamíny by mal plavec užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku. Pre správny rast a vývoj je dôležitá najmä pestrá a vyvážená strava bohatá na bielkoviny, železo, zinok, esenciálne mastné kyseliny.

Produkciu rastového hormônu podporujú:

  • spánok,
  • intenzívne cvičenie,
  • správna strava,
  • akútny stres,
  • pohlavné hormóny.

Z vitamínov si kľudne môže nasadiť Dčko k podpore imunitného systému. Ďalej B9, B6 a B12 k podpore krvortvorby a zvýšeniu výkonu.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie