Dá sa znížiť estrogén kvapkami od Valoviča?

Zodpovedané
1. mar 2024

Dobrý deň,

mám 48 rokov a gynekológ mi zistil vysoký estrogén S-E2, hladina je trikrát vyššia ako je norma.

Pomôžu mi na jeho zníženie pupalkový olej, zlaté múmio, pestrecové plody a Femi kvapky od Valoviča?

Môžu sa kombinovať?

Čo môže byť príčinou tohto stavu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku. Lekár Vám na to nič nepredpísal? Nehľadal príčinu prečo je zvýšená hladina hormónu?

Dané produkty sú len doplnky výživy bez klinicky dokázaného efektu. Môžete vyskúšať, ale skôr by som problém riešila s lekárom.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie