Existujú antibiotiká, ktoré sa vyrábajú vo forme čapíkov?

Zodpovedané
31. okt 2022

Dobrý deň,

nášmu 3-ročnému synovi a ročnej dcére máme problém podať sirupy. Doteraz to nebol taký problém, keďže sme to v prípade potreby riešili používaním čapíkov. Teraz má syn nasadené prvý raz antibiotiká a trvá aj hodinu, kým mu sirup podáme.

Existujú nejaké antibiotiká, ktoré sa vyrábajú vo forme čapíkov?

Je možné vyrobiť takéto čapíky doma zmrazením sirupu?

Viem, že to znie bizarne, ale sme naozaj v obavách, že syn nebude mať účinnú liečbu, keďže sirup neprehltne.

Ďakujem

Dobrý deň,

jedinou dostupnou formou sú antibiotické sirupy.

Skúste podať liek v malom množstve tekutiny (čaj, džús), ktorá prekryje chuť sirupu.

Zmrazovanie nie je vhodné, zničila by sa ním účinnosť liečiva.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut