Existujú lieky na zmiernenie pocitu na vracanie na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
17. máj 2024

Dobrý deň,

pred pár dňami som mala pozitívny tehotenský test. Urobila som si ho kvôli príznakom, lebo som mala najmä pocit žalúdka na vode. Tento pocit však neutícha a stále mám žalúdok na vode. Pociťujem ťaživú bolesť a mám pocit na vracanie. O mesiac ma čaká týždňová služobná cesta lietadlom.

Existujú nejaké lieky, ktoré mi pomôžu aspoň počas tohto týždňa prekonať bolesť žalúdka a pocit na vracanie?

Ku gynekológovi idem o 3 dni.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Existuju prípravky s obsahom zázvoru, vo forme lízatiek. Ak je vracanie úporné, tak lekár vie predpísať lieky na predpis, ktoré vracanie zastavia.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie