Existujú prípravky na zotavenie maternice po cisárskom reze?

Zodpovedané
21. sep 2022

Dobrý deň,

zaregistrovala som informáciu, že alchemilkový čaj alebo kyselina listová pomáhajú pri rýchlejšom zotavení po cisárskom reze. Rada by som urobila všetko preto, aby bola maternica v čo najlepšom stave pred ďalším tehotenstvom.

Existujú nejaké vitamíny, čaje alebo prípravky, ktoré prispievajú k lepšiemu hojeniu a hlavne k spevneniu sliznice maternice po cisárskom reze?

Ďakujem

Dobrý deň,

najlepším "liekom" je čas. Ani jeden zo spomínaných preparátov hojenie neurýchli.
Ďalšie tehotenstvo by ste po sekcii mali plánovať najskôr o 1 rok.

Minimálne mesiac pre plánovaným počatím by ste mali užívať spomínanú kyselinu listovú pre zdravý vývoj plodu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut