Je 140/97 už vysoký tlak?

Zodpovedané
9. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť tlaku.

Je 140/97 už vysoký tlak?

Včera som bola na kontrolu u lekára. Doktor povedal, že to je len trošku zvýšený tlak a mám si ho doma kontrolovať.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to mierne zvýšená hladina. Skúste si tlak premerať ešte v pokoji doma. Za "normálny" tlak sa považuje hodnota 120/80. Hodnotu môže ovplyvniť fáza dňa (večer by mal byť najnižší), pohlavie, vek.

V prípade, že by ste mali opätovne zvýšenú hladinu, tak začnite užívať magnézium. Napr. Magnerot. Podieľa sa na znížení tlaku.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut