Je Anopyrin v dávke menej ako 100 mg účinný ako prevencia?

Zodpovedané
20. jan 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Nemá Anopyrin v dávke menej ako 100 mg účinnosť ako prevencia?

Tak sa vyjadril jeden hematológ. Som tehotná po dvoch potratoch. Okrem Anopyrinu mám ešte predpísaný Fraxiparine 0,3. Iný hematológ odporúča len 30 mg Anopyrinu, keďže som už 2x krvácala.

Je pravda, že zvyšuje krvácavosť?

Ak by som mala užívať dávku 50 mg, mám deliť 100 mg, alebo užívať 2x30 mg?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Anopyrín je liek na riedenie krvi, takže zvyšuje krvácavosť.

Tablety 100mg (a to žiadna z registrovaných foriem kyseliny acetylsalicylovej) neslúži na rozdelenie tablety na rovanké dávky len na uľahčenie prehĺtania.

O dávke rozhoduje lekár na základe krvých testov a zdravotného stavu.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie