Je bezpečné používať masť obsahujúcu ichtamil a glycerín v 3. trimestri?

Zodpovedané
16. apr 2024

Dobrý deň,

som v 30. týždni tehotenstva a urobil sa mi malý fľak ekzému.

Môžem používať masť, ktorú aplikujem dcére?

Obsahuje ichtamol 2 g, zincin oxydatý 4 g, glycerín 4 g, syndermán 100 g. Masť dostala dcéra v kúpeľoch.

Môže ju dcérka používať dlhodobo?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Riešila by som na Vašom mieste problém s lekárom a nenasadzovala by som si lieky, ktoré neboli Vám indikované. Zvlášť v tehotenstve.

K Vašej otázke: Vymenované zložky nie sú kontraindikované v gravidite.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie