Jazvečia masť - ako ju používať, rady a skúsenosti

dadkaa
21. feb 2013

Ahojte poprosim vas, mamina mi poslala jazveciu mast a ziaden navod. pouzivam to dcerke na priedusky a neviem ako dlho jej to mozem natierat a ako casto. A ako sa to da este vyuzit, trebars moze sa to pouzit aj na nosne dutiny, zda sa mi ze mala ich ma upchate... dakujem

lilke
21. feb 2013

@dadkaa ked mala dcera komplikovany zapal priedusiek, dostali sme sa k jazvecej masti, s tym, ze cerstvej lyzicku davat pit v caji (je to protivne), natierat na priedusky 2-3x denne, starsiu mast iba natierat. lekarka na pohotovosti na kramaroch nam to schvalila, ze jazvecia mast je vyborna. Natierali sme, kym sa nedostala z choroby.

lujza123
22. feb 2013

@dadkaa trosku rozpustit v caji a da sa aj natierat na hrudnik......mozes aj donekonecna..skvela vec...
Na nos je fajn roztok z morskej soli..napriklad libenar...to mozes tiez dlhodobo

dadkaa
autor
22. feb 2013

@lilke
@lujza123 moja ma strasny kasel uz od januara, s prestavkami jej ustupuje no potom zase zacne. ona ma diagnostikovanu bronchialnu astmu. natierala som jej to tyzden a zdalo sa mi ze to jej bolo lepsie. potom som vysadila nevedela som ci je to dobre uzivat dlhsie, teraz je tyzden bez a chcela by som jej to znovu dat. s tym pitim neviem, my sme na reluxnej diete, to jej ani cibulovy caj nedavam. vodu do nosteka mame sterimar 100% morsku vodu. Sopliky nas trapia ze tak ze ani ich nema len sa jej zle dycha a v noci chrapala a dychala ustami tak mam pocit, ze s tym nostekom nieco nieje v poriadku. v marci prideme na Slovensko tak musime pockat do vtedy na vysetrenie, tu (zijeme v zahranici) sa na krcne nosne vysetrenie caka 7 mesiacov. tak by som jej to chcela dovtedy ulahcit hlavne to dychanie v noci, tak som rozmyslala ci by sa ta mast nemohla natierat aj na nosne dutiny.

lujza123
22. feb 2013

@dadkaa aj moja toto mala...nam na ORL povedali ze ma nosne mandle zvacsene......ja som nejaku operaciu(vyberanie) odmietla aspon zatial kym je zima a chripky tak na m dali fenistil (alebo ine kvapky proti alergii -antihistamika) tak sa jej trochu lepsie dychalo..lebo ona tiez castokrat chrapala, fucala aj ked cez den ziadna nadcha alebo sopel

lujza123
22. feb 2013

@dadkaa a inac s tou mastou..neviem aku mate dietu, co mozte a co nie...ale co jej ja davam do caju tak to je tak stvrt lyzicky, ani nie..fakt take mnozstvo ako hrasok 3 x denne..ono je to v podstate mast ako napr. bravcova..pre zaludok stravitelne asi ako maslo ..ten cibulovy sirup je urcite tazssi a menej stravitelny

buba183
3. mar 2013

jazvecia mast super pomohla nam davali sme aj na dudlik aj na hrudnik aj pod nos zabralo

mami.sk
25. mar 2013

ja mám s jazvečou masťou perfektné skúsenosti 😉 zabrala na niekoľkomesačný neutíchajúci kašeľ keď už žiadne lieky nezaberali 🙂 natierala som na hrudník a pila som v čaji 🙂

slavka1307
3. apr 2013

@mami.sk Dobrý deň. Kde ste zohnali tú masť ?

mami.sk
3. apr 2013

@slavka1307 otec ju doniesol od jedného poľovníka 😉 ale dá sa kúpiť aj na internete 😉

pifpaf8061
9. júl 2013

Používame kačaciu masť na priedušky, tiež vrelo odporúčam.

zuz1903
1. nov 2013

Maminky, prosim Vas, mozem natierat mast aj 8 tyzdnovemu dietatu? dakujem

zuz1903
1. nov 2013

@buba183 kolko ma Vasa ratolest. My mame 7 tyzdnoveho drobca a neviem ci by som uz mohlas natierat a davat na dudlik. dakujem

heeedka
1. nov 2013

@dudkaa Ja som asi ako 2-ročná mala silnú akútnu laringitídu a rodičia mi jazvečiu masť natierali normalne na chlieb. Tvrdia, že to zabralo a dokonca, že minto chutilo. Takže odporúčam 🙂

acikaa
1. nov 2013

baby kto by mal zaujem tak mozem ponuknut jazveciu mast.Svokor je polovnik.

jazveclesny
1. nov 2013

ahojte,

ponukam cerstvu jazveciu mast. Jazvec uloveny pred dvoma tyzdnami.
palisim@post.sk

gab
1. nov 2013

natriet na hrudnicek, dat igelit, prikryt nejakym malym uterakom a nechat pocas spanku na noc pôsobit

senka111
1. nov 2013

@zuz1903 takému malému bábätku na dudlík nie, natierať by som vyskúšala najprv na menší povrch a sledovať to, ak by nebola žiadna reakcia tak až potom, ja mám 10 mes.a na ten dudel by som ešte asi ani ja nedala aj ked papáme pomaly všetko, ale sa kojíme ešte, a chorý sme neboli.

buba183
1. nov 2013

@zuz1903 natierala som malemu s vatickou do uska nostek a je pravda ze som mu to davala az po6meiaci mame to od znameho tak vieme na 100%ze je kvalitna a ie kupena.držim palce nech ste skoro zdravy

polovnik1
5. nov 2013

Ahojte, momentalne ponukam cerstvu jazveciu mast, nakolko som cez vikend ulovil jazveca a v nedelu som z neho vytapal mast.Rad odpoviem aj na pripadne otazky. miroslavlibiak@centrum.sk

jerry
5. nov 2013

tiež sme používali jazvečiu masť. Natierali sme na pečivko. Dá sa natierať na hrudník, ale po mojich skúsenostiach aj obyčajná bravčová masť na hrudníku vie urobiť hotový zázrak.

zuz1903
7. nov 2013

@buba183 dakujeeeem

eminkaelinka
12. nov 2013

@acikaa
@polovnik1 dobrz den za kolko ju predavate, a ake mnozstvo stacilo by mi tak do pohara pre bezne pouzitie

polovnik1
12. nov 2013

Zalezi na co to chcete pouzit a akym sposobom, ci natierat na priedusky,rany.. alebo konzumovat. Vacsinou staci okolo 2 dcl na take bezne pouzitie.Niekto spotrebuje aj viac. Cena za 1dcl je momentalne 6 eur a plus postovne ktore je rovnake bez ohladu na mnozstvo a je okolo 3 eur.

22beba
12. nov 2013

ahojky my mame s jazvečou masťou najlepšie skusenosti aj ked sme mali zápal priedušiek od vtedy nedam na nu dopustit a len zhanam od polovníkov ale pravu origoš 🙂 ja som mu natierala hrudník rano večer pokial som nepočula že nechrapčí alebo nekašle ... a ked počujem že začína mať zase problemy z dýchaním tak mu dam trošiča rozpustit rano do čajika a to vypije ... alebo ked mal s nosom problemy tak na vatovu tyčinku troška a povytierať nosne dierky ... je to hotový záázrak 🙂

zika20
14. nov 2013

@acikaa za kolko mala by som zaujem mame uz vyse mesiaca kasel dusivy suchy a bojim sa aby jej to nesadlo na piedusky

zika20
14. nov 2013

@jazveclesny Zdravim za kolko to predavate a v akom mnozstve ja by som potrebovala tak cca 0,3 dcl do pohara napr.na vyskusanie

zienkajaninka
24. nov 2013

Baby potrebujem radu kde sa to da zohnat. dakujem

bleee
13. dec 2013

3 dl masti je veľmi veľa, kúpte si najprv menej, je to najmastnejšia masť, preto stačí málo. Väčšie množstvo vám zbytočne zostarne. Ja by som kupovala len vtedy, ak ju vidím, nie cez net. Neseriózni predajcovia ju zvyknú miešať s nejakou inou masťou.

selema
16. dec 2013

žienky, kupovala ste niektorá masť od @jazveclesny alebo @polovnik1 chcela by som kúpiť, len sa bojím, aby to ozaj bola masť z Jazveca a ne náhodou z Jazvečíka 😀 😀

amadora
16. dec 2013

@dadkaa my dávame zábal, zohriatu masť na priedušky, na to igelit, vreckovku a obviažem elastickým obväzom, veľmi to pomáha. a ja som si dávala aj keď som mala zastavenú nádchu, napatlala som si to na tvár a tak isto pozakrývala ako na prieduškách, len nos mi trčal. síce hnus strašný prestrašný ale na druhý deň bolo po problémoch. a manželovi to dávali pri chorobe aj jesť, na špičku noža vždy. ale to by som ja nezvládla 😅