Je bezpečné užívať Aspirin Protect v prvom trimestri?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

v deň potvrdenia tehotenstva (9.3.2022) mi lekárka nasadila Aspirín Protect 100 mg 1x denne a k tomu Femibion 1. Prekvapilo ma však, čo je napísané v pribalom letáku ohľadom užívania počas tehotenstva.

Hematologické vyšetrenie mám v norme, liečila som sa na sínusovú tachykardiu (BetalokZok 25 mg 1/2tbl denne). Od pozitívneho domáceho testu ho neberiem. Tlakovo aj pulzovo sa držím v medziach normy. Aktuálne som v 7. týždni + 1 deň.

Je bezpečné užívať Aspirin Protect v prvom trimestri?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nepoznám Váš celkový zdravotný stav, ale v prípade indikácie sa môže Aspirin Protect užívať aj počas tehotenstva.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut