Je bezpečné užívať Ditustat v tehotenstve?

Zodpovedané
3. jan 2019

Dobrý večer,

som v 12. týždni tehotenstva a mám suchý dráždivý kašeľ. Mala som teplotu, bolesť hrdla a stratu hlasu. Lekárka mi predpísala Penicilín a odporučila sirup Stodal. Ten mi však kašeľ len zhoršil.

Je bezpečné užívanie kvapiek Ditustat?

Ďakujem

Dobrý deň,

Ditustat nie je vhodné užívať v tehotenstve. Doktorka Vám odporučila správne. Stodal je však homeopatický sirup, možno máte pocit, že nezabral. Všetko by Vám ale malo postupne ustúpiť užívaním antibiotík. Môžte ešte vyskúšať Stopkašel bylinný sirup, ten je bezpečný aj pre tehotné a dojčiace ženy. Na suchý kašeľ, hlavne keď nemôžte spať Vám namiesto liekov odporúčam horúce mlieko spolu s trochou obyčajného masla. To Vám upokojí podráždenú sliznicu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová