Je Detralex vhodný na liečbu hemoroidov v 2. trimestri?

Zodpovedané
16. nov 2023

Dobrý deň,

kvôli vonkajším bolestivým hemoroidom mi doktorka predpísala Detralex. Skúsila som už Procto-Glyvenol masť, HemoStop Max gél, dubovú kôru, sedavé kúpele. Stravu mám bohatú na vlákninu a pijem veľa vody. Nič nezaberá, hemoroidy sa stále zväčšujú.

Momentálne začínam 22. týždeň tehotenstva a k mojej doktorke už nemám dôveru. Len čakám kedy sa po tehotenstve od nej presuniem ďalej. Na internete sú od lekárov rôzne názory na liek Detralex.

Je Detralex vhodný v tomto štádiu tehotenstva?

Dostáva sa k bábätku?

Môže nejako bábätko uškodiť?

Zatiaľ sme mali všetky výsledky super a nechcem ublížiť malému.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Štúdie na zvieratách v prípade Detralexu v mnohonásobne vyšších dávkach nepreukázali žiadne riziko pre plod. U ľudí sa štúdie nerealizovali.

Ak Vám to odporučila gynekologička, kľudne ho užívajte, aby sa Vám stav nezhoršoval. V dôsledku tlaku rastúcej maternice a bruška na panvové dno, ktorý sa bude v nasledujúcich týždňoch ešte stupňovať môže dôjsť k zhoršeniu.

Taktiež ako aj píšete dostatočný pitný režim, pohyb a vláknina.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie