Je Imacort počas tehotenstva nebezpečný?

Zodpovedané
4. dec 2021

Dobrý deň,

v detstve som mala atopický ekzém, ktorý sa mi objavil ako 18 ročnej na 6 mesiacov. Potom som ho nemala 12 rokov. Odkedy je rúškovo -respirátorové obdobie, tak mám na lícach pod nosom a na celej prednej strane krku znova ekzém. Občas je to lepšie, ale ako teraz prichádza chladnejšie obdobie, tak sa mi to zhoršilo.

Nevydržala som a natrela si ho Imacortom raz v 1 trimestri a druhý raz v 16. týždni. Išlo len o jednorázové natretie.

Mohol Imacort ublížiť plodu?

Aký prípravok môžem používať počas tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri použití Imacortu dvakrát ako píšete, to plodu určite ublížiť nemohlo.
Jeho použitie v tehotenstve je povolené ale len v obzvlášť vážnych prípadoch na malú plochu.

Vyskúšajte namiesto neho bezpečný Bepanthen Sensiderm krém. Môžete ho podľa potreby aplikovať viackrát denne.

Chladom za pokožka viac vysušuje, ekzém sa zvyčajne zhorší. Mali by ste pridať aj jemný krém na premasťovanie. Ja vám môžem z lekárne poradiť Excipial U Lipolotio.

Bepanthen Sensiderm krém

Bepanthen Sensiderm krém obnovuje ochrannú kožnú bariéru. Neobsahuje kortikoidy.

Excipial U Lipolotio Dermálna emulzia

Excipial U Lipolotio Dermálna emulzia obsahuje liečivo močovina (urea). Patrí do skupiny liekov na zmäkčenie a ochranu pokožky.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut