Je liek Imazol krémpasta viac ako 4 týždne po otvorení toxický?

Zodpovedané
31. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť o lieku Imazol krémpasta. Píšu, že po otvorení sa nemá používať dlhšie ako 4 týždne. Mám malé dieťa a aj napriek pravidelnej výmene plienok a natieraní zadočku ho má párkrát do roka zaparený. Neviem či má nejakú agresívnejšiu stolicu, ale v takom prípade použijeme Imazol. Zaparenina vďaka tomu zmizne do pár dní, čo som rada, ale ten krém nestíhame spotrebovať a zakaždým kupujeme nový. Príde mi to ako plytvanie.

Je tento krém po uplynutí 4 týždňov toxický?

Môže spôsobiť nejaké nežiaduce účinky?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto upozornenie je uvedené pre nestabilitu krémového základu. Pri dlhšom otvorení môže dôjsť k oddeleniu jednotlivých zložiek základu a teda zníženiu účinnosti.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut