Je masť Voltaren forte vhodná počas dojčenia?

Zodpovedané
29. jan 2020

Dobrý deň,

od pôrodu ma veľmi bolí chrbát, a to najmä v oblasti pravej lopatky.

Môže sa používať masť Voltaren počas dojčenia?

Aká iná masť by bola vhodná?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môžte použiť Voltaren gel počas dojčenia. Avšak neodporúča sa dlhodobé užívanie.

Zároveň si však myslím, že z dlhodobého hľadiska Vám to nepomôže, pretože tým len tlmíte príznaky skutočného problému.

Odporúčam Vám určite nájsť si čas na masáž, pretože dojčenie aj nosenie dieťatka predsa namáha chrbticu, ktorá na to dovtedy nebola zvyknutá.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová