Je moja liečba zápalu hrtana postačujúca?

Zodpovedané
26. feb 2023

Dobrý deň,

trápi ma pravdepodobne zápal hrtana. Najprv to začalo zatekaním hlienov do hrdla a bolesťou jednej mandle. Prišlo zachrípnutie a kašeľ, smrkanie žltého hlienu. Ťažko sa mi rozpráva, bolia ma aj hlasivky. Kúpila som si Sinupret a morskú a uvažujem ešte nad kalciovým sirupom. Dávam si aj zinok a vitamín C. Sprej do nosa Nasonex užívam už dlhodobo a okrem toho momentálne si dávam aj Vermox.

Bude takáto liečba stačiť?

Je kombinácia týchto liekov v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedená kombinácia liekov je v poriadku.

Pridajte ešte spomínaný kalciový sirup alebo Panthenol pastilky. Vhodná je aj inhalácia Vincentky.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut