Je možné používať probiotický sprej Rinogermina a izotoickú morskú vodu súčasne?

Zodpovedané
23. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kombinácie liečiv.

Je možné používať probiotický sprej Rinogermina a izotoickú morskú vodu súčasne u 2,8 ročnej dcéry?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Rinogermina sa odporúča pre deti od 3 rokov.

Nie je nutné používať morskú vodu súčasne, nakoľko Rinogermina obsahuje látky na zriedenie hlienu. Teda urýchľuje uvoľnenie a vyčistenie nosa.

Ak je ale potrebné nos zvlhčovať častejšie počas dňa, tak môžte použiť morskú vodu. Avšak určite dodržte odstup od vstreknutia Rinogerminy.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová