Je možné v slovenskej lekárni vybrať zahraničný recept?

Zodpovedané
22. mar 2022

Dobrý deň,

žijem v zahraničí (EU) a v rámci liečby v CAR mi boli predpísané injekcie progesterónu. Vzhľadom na ich nižšiu cenu na Slovensku by som si ich rada kúpila v slovenskej lekárni.

Je to možné s receptom z inej krajiny EU?

Je možné na takýto recept vybrať aj liek, ktorý sa u nás predáva pod iným obchodným názvom ako v krajine, kde bol vystavený recept?

Jedná sa o liek Prolutex, ktorý mám ale na mojom recepte uvedený ako Progedex. Obidva sú však výrobky jednej firmy, dokonca v rovnakom obale. Líšia sa len názvom.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, samozrejme môžete si lieky vybrať aj na Slovensku.
V prípade ak by bol liek v krajine, kde žijete (máte uzatvorené poistenie) hradený poisťovňou, si pri výdaji vyžiadajte blok a kópiu receptu, na ktorom bude otaxovaná cena lieku.
Pre výdaj lieku je rozhodujúca totožná účinná látka, názov daný výrobcom sa môže líšiť.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut