Je potrebný odstup pri užívaní lieku Guajacuran a Frontin?

Zodpovedané
8. sep 2020

Dobrý deň,

trpím úzkostnou poruchou. Lekár mi predpísal Frontin 0.25, ktorý užívam približne každý druhý večer pred spaním. Nedávno som čítala o Guajacurane, ktorý by mi mohol pomôcť.

Je možné oba tieto lieky si večer podať súbežne na ukľudnenie Frontin a uvoľnenie svalstva Guajacuran?

Je potrebný odstup medzi oboma liekmi?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri súčasnom užití Frontinu a Guajacuranu dochádza k zvýšeniu tlmivého účinku na centrálnu nervovú sústavu. Preto by medzi týmito dvoma liekmi mal byť niekoľko hodinový odstup.

Takúto kombináciu liekov by ste si nemala ordinovať sama, alebo po porade s Vašim ošetrujúcim lekárom, ktorý najlepšie pozná Váš zdravotný stav.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová