Je takéto dávkovanie antibiotík Klacid v poriadku?

Zodpovedané
16. jan 2023

Dobrý deň,

môjmu 6-ročnému synovi lekár predpísal antibiotiká Klacid 125 mg/5 ml. Užíva 5 ml každých 12 hodín. Váži 23 kg. Zdá sa mi to akosi málo, keďže iné antibiotiká užíval stále 250 mg, každých 12 hodín.

Je takéto dávkovanie v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri uvedenej hmotnosti sa liek obvykle podáva v celkovej dennej dávke 13,8 až 27,6 ml. Tú je potrebné rozdeliť do 2 jednotlivých dávok podávaných v pravidelných odstupoch 12 hodín.

Predpísaná dávka je nižšia ako odporúčaná. Kontaktujte lekára a konzultujte s ním zmenu dávkovania.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut