Antibiotiká Klacid

slamka890
15. dec 2015

Ahojte maminy
mate skusenosti s antibiotikami Klacid ? .. Dnes nam ich lekar predpisal (vraj su dost silne ) Po 10 dnovom uzivani nam Zinnat nepomohol tak rocny syncek dostal taketo .. MNAMKY :/ .. ma vacsi zapal pluc tak .. dufam ze zaberu :/..

liz_lemon
15. dec 2015

@slamka890 obe moje deti brali Klacid, a zabral vzdy

slamka890
autor
15. dec 2015

@liz_lemon ooch .. dakujem za povzbudenie 🙂 .. A tiez pri zapale priedusiek ? ..

liz_lemon
15. dec 2015

@slamka890 angina to bola

bianca
15. dec 2015

@slamka890 a co tak odbery?Detsky zaspal dobu? Micoplatma pneumonie napr. ale k teme.Ked dostala moja Klacid tak zabral vzdy na jednicku.Drzim palce nech ste cim skor fit

slamka890
autor
15. dec 2015

@bianca Robil mu CRP to mal v poriadku a zajtra mu budu brat krv :/ .. Taa k .. uvidime :/ .. Dakujem

bianca
15. dec 2015

@slamka890 moja mala 2x vazny dravotny problem a CRP do 7.Nie vzdy je to spravny ukazovatel .Nasa pediatricka sa podla toho aspon u nej uz vobec neorientuje.

slamka890
autor
15. dec 2015

No boli sme aj na Rontgene -- takze ..tam sa to ukazalo .. aj ked je nam to divne lebo absolutne nekasle ani trosku ani mu nechrapti v prieduskach :/ A to uz raz ked mal 3 mesiace mal zapal priedusiek ale to bolo NECO .. chraptelo to vnom ze sme sa bali ze sa zadusi :/ --

slamka890
autor
17. dec 2015

Baby zajtra ideme na kontrolu ci sa stav po brati Klacidu zlepsil :: ak nie tak stravime Vianoce v nemocnici :( .. Drzte palce .. Nechcem aby syncek zazival to co pred rokom : Ihla v hlave , infuzie, lieky injekcie , odbery .. je mi t zohodo placu ☹

bianca
17. dec 2015

@slamka890 drzim palce 😵

lenka1208
17. dec 2015

aj my prave berieme klacid, uz mal zinnat aj amoksiklav a nic z toho nezabralo tak dufam ze toto zaberie. mal zapalene priedusky. ale myslim ze sa to zlepsuje, uz tak nekasle

slamka890
autor
17. dec 2015

@lenka1208 Presne aj my sme mali Zinnat a nezabral dali nam Klacid ale ..len pred dvoma dnami tak neviem ci mame cakat nejaky zazrak :( .. a zaujimave ze aj nas maly ma zapal priedusiek a trochu aj pluc ..a nezakaslal ani jedinucky raz .. ja neviem ..vsak ked mal zapal pluc prykrat kaslal chraptel .a teraz nic ..

lenka1208
17. dec 2015

@slamka890 hm, tak to je cudne..my tiez berieme iba od utorka, predtym mal tyzden amoksiklav a ten nezabral, este sa po nom aj vyhadzal. uz mam nervy zo vsetkych tych antibiotik, uz nech zaberu konecne lebo strasna zataz to je...
a to fakt teraz ma zapal pluc a ani nekasle? a mava aj teploty alebo ako sa to prejavuje? teraz som sa trochu vystrasila, som si myslela ze sa to zlepsuje, lebo kasle uz len sem tam (hlavne rano po prebudeni), ale tiez sem tam chrapci ked dycha

paulakolla
17. dec 2015

Moze byt,ze na zaciatku zapalu sa kasel neobjavuje kvoli tomu,ze hlien je velmi husty (väzký) a dietatko ho nemoze vykaslat,lebo sa neuvolnuje. K liekom treba este pripojit snahu zvysit prijem teplych tekutin a aj zvyk starych materi - teply obklad na hrudnicek alebo chrbatik (ako vydrzia). Klacid je ATB s dlhou historiou a naozaj ucinne, ak je adekvatne predpisane.To mi je velmi luto,ze tak pochytilo deticky. Ked sa trosku ochladi a zasnezi,tak aj tieto pliagy ich hadam trosku obidu. Zelam vela zdravicka chrustom.

paulakolla
17. dec 2015

@slamka890 A ak kojis, tak skus teraz castejsie.

slamka890
autor
17. dec 2015

@lenka1208 no my sme brali Zinnat 10 dni a potom nam dali ten Klacid , vraj je silnejsi :/ .. Ale neviem no .. tiez mi nieje prijemne , ze sa takto dopuje liekmi chudak maly .. keby mu aspon zabrali .. NO veru nekasle ani nechrapcii ani ni c..🙂 .. Zistil to len detsky lekar ked sme boli prinom so zapalenymi uskami ..popocuval ho a zistil ze ma asi zapal pluc ..sli sme teda na rentgen a aj tam nasli nejaky nalez .. tak .. snad ho nedopujeme nadarmo :/ .. A nie vobec ani horucku nema :/ .. Tak sme z toho s manzelom blazni.. ani nieje nejaky zoslabnuty beha ako diablik smeje sa santii 🙂 .. nechaapem ...

lenka1208
17. dec 2015

@slamka890 presne aj u nas tak, usmieva sa, vsetko akoby v poriadku 🙂 tiez zajtra ideme na kontrolu tak dufam ze to uz bude lepsie. Daj vediet ako ste dopadli. a hlavne skore uzdravenie 😒

slamka890
autor
17. dec 2015

@lenka1208 VDaka aj Vam drzime palc e..🙂 .. nech tie Vianoce netravime v nemocnici ale v kruhu rodiny ☹

slamka890
autor
17. dec 2015

@paulakolla Dakujem za prispevok 🙂 .. Ale myslis , ze by ten kasel nenastupil ani po vyse tyzdni bratia antibiotik ? 😒 tak co mu potom este daju kurnik ked stale nekasle ? .. Som zufala : ☹

paulakolla
17. dec 2015

Ja myslim ze tam bude iny povodca ochorenia,nez je spektrum ucinku Zinnatu. Neboj sa,dobre to dopadne. Tieto ATB su z ineho sudka,tak dufajme ze tentoraz su tie prave. Je fajn ze sa maly dobre citi,je to o 50 percent menej strtesu. A fakt ho ponukaj stale tekutinami.

domeli
17. dec 2015

@slamka890 syn bral tiež raz Klacid ako 2 ročný a zabral ozaj až na 6. deň. Dovtedy vysoké teploty a takmer žiadne, resp. minimálne zlepšenie (teplota neustupovala, kašeľ a sople tiež veľmi nie, akurát sa pridali tráviace ťažkosti, lebo Klacid to vraj zvykne robiť). Prelomilo sa to na 7. deň. Dr. nám vtedy vravela, že jeho účinky sa prejavia mnohokrát až na 5. či neskorší deň.
Držím palce.

slamka890
autor
17. dec 2015

@paulakolla Vdaka 🙂 .. No ved onaj papa aj pije dobre napocudoanie az moc dobre pije 🙂 .. Este ma napadlo ze to moze byt mozno nedolieceny zapal z toho predchadzajuceho prveho razu .. ved mu vtedy ani rentgen nerobili ..takze..mozno nejake pozostatky :/ ..

slamka890
autor
17. dec 2015

@domeli och no .. tak .. to mozno zaberu az tak v pondelok :/ .. joj no .. vdaka 🙂

lalinko2010
17. dec 2015

my máme klacid od utorka, a kašeľ už nie je taký ako bol v utorok ráno, teplota žiadna - našťastie, ale pozor klacid spôsobuje hnačky.

slamka890
autor
18. dec 2015

@lalinko2010 No len y nemame ziaden kasel ani horucku ..anihnacku zatial (klop klop ) takze ..neviem ci sa to zlepsilo alebo zhorsilo :/ .. dnes ideme na kontrolu ku detskemu popocuva ho a .. rozhodne sa ..:(

lenka1208
18. dec 2015

my sme uz boli na kontrole, nastastie po 3 dnoch s klacidom sa to zlepsilo 🙂 drzim palce, urcite aj vam to dobre dopadne

stevkagallova
18. dec 2015

Ahoj, môj 4 ich dobral pred pár dňami a mal ich už aj môj 2 ročný drobec. Vždy nám zabrali. Len mu daj potom veľa napiť lebo sú fakt dosť zlé :( Malý mi už posledné dni odmietol otvoriť ústa, že sú veľmi horké.

slamka890
autor
18. dec 2015

@lenka1208 vau taks uper vy sa mate 🙂 .. Snad aj nam to vijde ..vdakaa potom sa ozvem asko sme dopadli ..🙂

slamka890
autor
18. dec 2015

@stevkagallova Viem viem ze su horke 🙂 ..skusam vzdy to co idem malemu davat aby som vedela .. No podavame mu to v striekacke takze nema kedy ani velmi ochutnat ten hnus 🙂 .. a hned zatym si riadne zapije cajikom 🙂 ..

stevkagallova
18. dec 2015

@slamka890 veru to je najlepšie. Ja som si raz len olízla prsty z toho a mala som dosť. Ale tak aspoň zaberaju 🙂

slamka890
autor
18. dec 2015

@lenka1208 taaak uz mame po kontrole 🙂 .. a je to vraj lepsie ..🙂 uuf spadol mi kamen zo srdca 🙂 .. Este budeme uzivat Klacid ale som rada ze sa to zlepsilo 🙂