Je Trifed vhodný na vlhký kašeľ?

Zodpovedané
8. nov 2021

Dobrý deň,

štvorročný syn dostal zelený Trifed od stredy, lebo mal vlhký dunivý kašeľ. Teraz začal byť zahuhňaný. Soplík má len občas. Stále vykašliava.

Ako posilniť liečbu?

Máme pokračovať s Trifedom?

Dávam ešte kalciový sirup a Sinupret.

Ďakujem

Dobrý deň,

liečba pre synčeka je stanovená správne.

Zelený Trifed obsahuje kombináciu troch liečiv. Jedným z nich je gaujfenezín, ktorý znižuje hustotu hlienu a uľahčuje vykašliavanie. Pokračujte s jeho podávaním. Dieťa ho môže využívať aj celý ak to bude potrebné.

Ako podpornú liečbu ste správne zvolili Sinupret, ktorý čistí prínosové dutiny a kalciový sirup. Potrebné je zvýšiť príjem tekutín. Môžete pridať ešte naparovanie alebo inhaláciu Vincentky.

Kvapky Sinupret

Kvapky Sinupret perorálne kvapky

Vincentka Nasalis koncentrát

Vincentka Nasalis koncentrát z prírodnej liečivej silne mineralizovanej, jódovej, uhličitej minerálnej vody.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut