Je užívanie vápnika v tehotenstve nebezpečné?

Zodpovedané
1. mar 2022

Dobrý deň,

mám problémy s rozostúpením panvy v tehotenstve. Ortopéd mi dal termín až o mesiac. Čítala som, že pri tomto probléme je potrebné doplniť vitamín C a vápnik. Vitamín C viem nahradiť v strave, teda každý deň užívam aj rakytník.

Čo s tým vápnikom?

Chcela som si kúpiť vápnik z lekárne. Lekárnička mi však povedala, že v tehotenstve sa užíva len s doporučením lekára.

Je užívanie vápnika v tehotenstve nebezpečné?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas tehotenstva môžete užívať Calcii carbonas Galvex 500 mg v dávke 1 - 4 tablety denne.
Dlhodobejšie užívanie konzultujte s lekárom.

Nezabúdajte na dvojhodinový odstup od magnézia, železa, zinku.

Odporúčam doplniť aj vitamín D, ktorý podporuje vstrebávanie vápnika. A to maximálne v dávke 1000 IU denne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut