Kedy a ako mám užívať Agnucaston, keď si chcem zmierniť PMS a upraviť hladinu hormónov?

Zodpovedané
5. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dávkovania lieku Agnucaston. Čítala som, že niektorým ženám ho lekár káže brať od ovulácie po menzes. Iným od menzesu do ovulácie. V návode sa píše, že sa berie celý mesiac.

Chcela by som si len zmierniť PMS a upraviť hladinu hormónov, ktoré sa mi zdajú trochu rozhodené. Mám 36 rokov a tehotenstvo neplánujem.

Kedy a ako mám užívať Agnucaston?

Ďakujem

Dobrý deň,

tak ako píšete, na dosiahnutie optimálneho účinku liečby, pri zmiernení PMS sa odporúča užívať po dobu 3 mesiacov bez prerušenia (aj počas menštruácie).

Užíva sa 1 tableta 1x denne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut