Kedy je vhodné zaradiť zinok a vitamín C, keď už užívam Magne B6 a vitamín D?

Zodpovedané
26. feb 2022

Dobrý deň,

celý rok užívam vitamín D, Magne B6 a od januára som si nasadila kyselinu listovú. Pred mesiacom mi z krvi zistili, že mám nedostatok železa a nasadili mi hneď Globifer, lebo ma čaká kyretaž. Ráno si dávam D a Magne B6, po 2 hodinách železo, na obed kyselinu listovú. Poobede zase železo a na večer pred spaním Magne B6.

Chcela by som začať užívať aj zinok a vitamín C.

Kedy je to dobré užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

vitamín C si môžete zaradiť kedykoľvek počas dňa.

Pri zinku je dôležité, aby bol dodržaný dvojhodinový odstup od magnézia a železa, ktoré užívate. Navrhujem užívať ho spolu s obedom, resp. hneď po.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut