Kedy začne účinkovať liek Prospan?

Zodpovedané
10. dec 2018

Dobrý deň,

prosím o pomoc pri riešení môjho problému. Môj trojročný syn už tretí deň užíva Prospan. Účinok zatiaľ nevidím, syn sa dusí hlienami. Občas ho z hlienov napína.

Kedy začnína Prospan účinkovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Prospan sirup sa má užívať minimálne 1 týždeň. Neviem ale ako si vysvetliť, že váš syn sa dusí hlienami. Prospan sirup totiž uvoľňuje hlieny v dýchacích cestách a uľahčuje vykašliavanie. To znamená, že podávaním sirupu sa podporuje kašeľ. Samozrejme po týždni by ste už mali určite vidieť zlepšenie a hlienov, ktoré vykašle by malo ubúdať.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová