Ktorý kolagén môže užívať aj tehotná žena?

Zodpovedané
4. dec 2023

Dobrý deň,

po prvom tehotenstve som začala brať kolagén a značne sa mi zlepšili bolesti kolien. Rada by som pokračovala v jeho užívaní aj v druhom tehotenstve.

Ktorý prípravok je vhodný pre tehotné ženy?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

V súčasnosti je na trhu veľmi veľa druhov kolagénu a o jeho účinku sa však stále vedú sporné debaty.

Kolagén je zložený z 3 základných aminokyselín (hydroxyprolín, glycín a prolín), ktoré si môžete doplniť prostredníctvom pestrej a vyváženej stravy. Z tých, ktoré by ste mohli užívať v gravidite patrí napr. ORIN VIACOLLAGEN pre tehotné a dojčiace ženy. Je vždy potrebné sa riadiť odporúčaniami konkrétneho výrobcu.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie