Má 7-týždňové dieťa po zmene mlieka užívať BioGaiu, Sab Simplex a Coliprev?

Zodpovedané
20. jan 2024

Dobrý deň,

syn má 7 týždňov a váži 5,2 kg. Trápia ho koliky, papá Nutrilon Comfort a Colics a ideme meniť mlieko na Beba sensitive. UM máme na predpis.

Coliprev - dávam 10 kvapiek s jedlom.
SAB Simplex - dávam 15 kvapiek každých 4 až 6 hodín.
BioGaia - užívame dva dni, predtým sme užívali Probiofix. Vraj BioGaia pomáha na koliky, no už dva dni nemal stolicu.

Je BioGaia lepšia ako Probiofix?

Mám pokračovať v užívaní prípravkov, keď zmením mlieko?

Máme ich skúsiť vysadzovať?

Alebo zmením mlieko a potom postupne budem pridávať prípravky, ak neuvidím zmenu?

Ďakujem

Dobrý deň,

BioGaia a aj Probiofix sú dobré probiotiká. Pokračujte v ich podávaní. Neodporúčam striedanie probiotík. Podávajte stále tie, ktoré sa rozhodnete aj po zmene mlieka.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie