Mám sa obávať nežiadúcich účinkov lieku Egilok?

Zodpovedané
10. nov 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom užívania lieku Egilok spolu s magnéziom, keďže mám tlak 110/70. Mám užívať pol tablety ráno a celú tabletu večer. Zarážajú ma však nežiadúce účinky, ktoré sú uvedené v letáku. Napr. závrate a bolesti hlavy a aj búšenie srdca. Tomu nechápem, keďže tieto lieky majú tep znižovať a nie zvyšovať.

Mám sa obávať nežiadúcich účinkov lieku Egilok a môžem spolu s ním užívať magnézium?

Ďakujem

Dobrý deň,

v príbalovom letáku musia byť uvedené všetky nežiadúce účinky, ktoré sa počas liečby vyskytli. Neznamená to však, že sa prejavia u každého pacienta.

Magnézium pri liečbe Egilokom užívať môžete.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut