Mám si zvýšiť dávku Duphastonu?

Zodpovedané
24. okt 2019

Dobrý deň,

pani doktorka mi nasadila Duphaston na upravenie cyklu. Dala mi ho od 16. DC na 10 dní. Dve tabletky každý druhý deň. Po doužívaní hneď na druhý deň som dostala veľmi silnú menštruáciu. Išla som k doktorke a kázala mi užívať Duphaston 2 tabletky denne až do 12.11. na zastavenie. Už sú to dva dni a stále krvácam, dosť ma bolí brucho.

Mám si zvýšiť dávku?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávku si určite nezvyšujte.

Duphaston Vám nezastaví krvácanie ihneď, môže to niekoľko dní trvať.

Ak máte akékoľvek ťažkosti, tak zavolajte lekárke.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová