Môže 4-ročný syn na dusivý kašeľ užívať Sinecod alebo Stoptussin?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

môj 4,5-ročný syn je momentálne chorý. Včera ráno to začalo len soplíkmi a zvýšenou teplotou a dnes sa ku tomu pridružil aj dráždivý, dusivý kašeľ, z ktorého niekedy aj vracia. Tri mesiace užíva večer Spirabel, od včera aj Sinupret. Máva to často a opakovane. Vo výtere z nosa mu vyšla Moraxella. Mám doma pre prípad potreby aj Ventolin.

Môžem mu na dusivý kašeľ podávať Sinecod alebo Stoptussin?

Ďakujem

Dobrý deň,

kašeľ môžu spôsovať aj zetakajúce hlieny, ktoré môžu syna dráždiť až k vracaniu.
Vhodnejší bude Stoptussin. Obsahuje dve účinné látky. Guajfenezín mení skladbu prieduškového hlienu a uľahčuje tak jeho vykašliavanie. Druhou zložkou je butamirát, ktorý je určený na liečbu suchého, dráždivého kašľa.

Odporúčam pridať inhaláciu Vincentky, pravidelnú nosnú hygienu morskou vodou.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut