Môže liek na spanie ovplyvniť promile alkoholu v krvi?

Zodpovedané
1. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom lieku Zolpidem a pití piva.

Je možné, aby po vypití jedného veľkého piva a následnom užití lieku na spanie Zoldipem nafúkal muž 1,7 promile asi hodinu po vypití a užití?

Môže liek na spanie takto výrazne ovplyvniť promile alkoholu v krvi?

Ďakujem

Dobrý deň,

s takým výrazným ovplyvnením som sa nestretla. Kombinácia liekov na spanie a alkoholu (ani malého množstva) ale určite vhodná nie je.

Alkohol výrazne zvyšuje sedatívny účinok Zolpidemu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut