Môže Parlodel vyvolať ovuláciu deň pred menštruáciou?

Zodpovedané
19. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Užívam Parlodel od 9. dňa cyklu na zvýšený prolaktín. Dnes som 27. deň cyklu a posledný týždeň mám kŕče v podbrušku. Niekedy je to pichavá bolesť, niekedy ako keby sa už mala dostaviť menštruácia.

2 dni mám vodnatý biely výtok a dnes som dokonca mala ťahavý hlien. Lekárka mi hovorila, že sa môžme snažiť. Po doužívaní Parlodelu mám prísť 30.3.2019 na kontrolu.

Môže Parlodel vyvolať ovuláciu deň pred menštruáciou?

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

to či môže Parlodel vyvolať ovuláciu deň pred menštruáciou, tak to sa nedá takto počítať.

Parlodel máte na zníženie prolaktínu. Vysoký prolaktín spôsobuje, že Vám ovulácia pravdepodobne vynechávala.

Takže teraz Vám Parlodel celkovo upraví menštruačný cyklus a zabezpečí ovuláciu. Menštruačný cyklus sa Vám teraz mohol aj posunúť.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová