Je to ovulácia?

bubi1121
31. júl 2014

Ahojte 🙂 potrebujem radu..sama sebe sa uz nevyznam..mavam cykly 35 dni...tento mesiac ma zacalo pichat v podbrusku,a taka krcovita bolest..bolo to okolo 19 DC..bolelo ma to 4 dni..tak sme sa s priatelom snazili, ale nezaregistrovala som ten ,,plodny hlien"..vcera som mala taky biely vytok,a dnes od rana mam priesvitny,ale nieje tahavy ani pruzny..fakt sa v tom uz nevyznam..bola to vtedy ovulacia,alebo ju mam az teraz? :(

spisanka
31. júl 2014

Myslim,ze najlepsie by bolo skocit na folikulometriu aspon budes mat istotu kedy presne mas ovulku..Ja som mala podobny problem,mam skrateny cyklus a aj ruku do ohna by som dala za to ze mam ovulku na 8-9 dc a podla lekara som ju mala na nejaky 11-12..mozno by ti mohol urobit aj hormonalny profil ked mas taky dlhy cyklus,ci nemas nejake rozhadzane hormony .. 🙂

nigguska
31. júl 2014

Cyklus do 35 dni sa povazuje za normalny a pravidelny ak skace v rozmedzi +- 5 dni. Cize toto by som neriesila.
Co sa tyka ovulacie,na bolesti a hlien sa neda vzdy spolahnut. Niekedy hlien je niekedy je taky husty,ze ani "nevyjde"von resp.nemusi byt vobec. Taktiez ovulacia nemusi byt sprevadzana bolestami. Na domace testovanie si kup ovulacne testy alebo meraj bazalnu teplotu. Ovulacnetesty ti ukazu dopredu a meranie ti urcuje ovulaciu spatne. Takze ak chces vediet kedy bude,odporucam ovulacne testy. Ak sa uz snazite nieco vyse roka tak si poziadaj o folikumetriu (samozrejme,mozes aj skor ak ti to lekarka urobi).
Takto mi ti nepovieme,ci si ju mala alebo nie.

dankariska
31. júl 2014

Keby si si merala teplotu, tak by si to mala potvrdene ci bola alebo nebola. Z toho co viem ta v podbrusku moze boliet pred ovulaciou, kym folikul dosahuje svoju velkost. Ak praskne uz by to boliet nemalo. S tym hlienom neviem no, pocas tych 4 dni si nemala ziadny?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre