Môže sa Belakne krém alebo Aknemycin používať dlhodobo?

Zodpovedané
19. feb 2022

Dobrý deň,

mám už 30 rokov a stále problémy s pleťou. Doktorka mi predpísala Aknemycin krém a Belakne krém. Zaberajú výborne, ale len čo som ich na týždeň vysadila, tak sa mi pleť znova zhoršila.

Je niektorý z týchto krémov možné používať aj dlhodobejšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

Aknemycin obsahuje antibiotiká, tie nemožno užívať dlhodobo. Ich účinnosť časom klesá a telo si buduje antibiotickú rezistenciu. Krém sa bežne používa 9 až 12 týždňov.

Vhodnejší na dlhdobejšie užívanie je Belakne krém. Prvotné zlepšenie sa očakáva po 4 − 8 týždňoch liečby. Liečba trvá 3 − 5 mesiacov.

Odporúčam doplniť liečbu ešte zinkom, napr. Zinkorot. Urýchľuje hojenie rán a má dokázané priaznivé protizápalové účinky pri tvorbe akné.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut