Môže sirup na imunitu spôsobiť zápchu?

Zodpovedané
17. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom sirupu Baby Imun s hlivou a rakytníkom, značka Terezia. Syn má 15 mesiacov, dávam mu ho týždeň, a to malú lyžičku denne. Odvtedy má veľmi tvrdú stolicu. Nič čo nám na zápchu predtým zaberalo, tak teraz nefunguje. Žiadne zmeny v stravovaní sme nezavádzali.

Mohol mu sirup spôsobiť zápchu?

Ďakujem

Dobrý deň,

Hliva ustricová môže spôsobiť aj zápchu. Je to zriedkavé ale môže sa prejaviť. Aj keď pri tomto sirupe je to zaujímavé, pretože obsahuje aj 100% jablkový koncentrát a 100% hruškový koncentrát, ktoré by mohli zasa peristaltiku čriev rozhýbať.

Každopádne keďže ste nič iné nemenili, tak bude to z tohto sirupu. Každé dieťa reaguje inak.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová