Môže užívanie progesterónu spôsobiť svrbenie pokožky?

Zodpovedané
3. apr 2020

Dobrý deň,

lekár mi predpísal progesterón na vkladanie do pošvy z dôvodu skracovania krčka a hroziaceho predčasného pôrodu. Užívam ho cca mesiac a začalo mi dosť nepríjemné svrbenie pokožky na celom tele.

Môžu tieto problémy súvisieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

svrbenie pokožky v rámci celého tela sa môže počas tehotenstva objaviť a nemá nič spoločné s užívaním progesterónu.

Môže to byť úplne nevinný prejav v tehotenstve, ktorý po pôrode zmizne. Môže ísť aj o tehotenskú cholestázu.

Preto určite oboznámte svojho gynekológa o Vašom probléme.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová