Môžem brať Macmiror a Prokanazol, keď mám podozrenie na graviditu?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

mala som gynekologické problémy. Gynekológ mi nastavil liečbu - predpísal mi Clotrimazol a ešte jeden druh čipkov na zavádzanie na striedačku. Plus Prokanazol 100 mg, ktorý musím brať perorálne.

Liečbu týmito liekmi som mala nastavenú tak, že som po dobu 5 dní užívala jednu tabletu denne. Následne mám po dobu 3 dní užiť 1 tabletu po menštruácii. Čiže to počtom kusov tabletiek vychádza na cca tri mesiace užívania takto po menštruácii.

Ak mám podozrenie, že som gravidná, môžem tieto čipky užívať?

Môj gynekológ má teraz Covid-19. Ešte mi predpísal guľôčky do pošvy Macmiror.

Môžem si ich zavádzať, keď mám podozrenie na graviditu?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade je potrebné potvrdiť graviditu. Urobte si tehotenský test, najlepšie čo najskôr.

Užívanie Prokanazolu je počas tehotenstva kontraindikované. Taktiež ani liečba Macmirorom sa neodporúča.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut