Môžem dať 13 mesačnému dieťaťu Stoptussin?

Zodpovedané
6. nov 2021

Dobrý deň,

13 mesačný synček začal troška sopliť. Soplík je číry. Idú mu aj zúbky, teplotu nemá. Je hravý a inak v poriadku. Občas zakašle ako keby mu zatekalo do hrdielka. To ho dráždil na kašeľ.

Môžem mu dať Stoptussin?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade by som odporučila skôr kvapky Sinupret, ktoré pôsobia sekretolyticky. Rozpúšťajú a uvoľňujú hlieny a uľahčí sa ich vykašľanie a vysmrkanie.

Ak vášho synčeka trápi kašeľ aj počas noci, tak mu pred spaním podajte Stoptussin.

Kvapky Sinupret

Kvapky Sinupret perorálne kvapky

Kvapky Stoptussin

Kvapky Stoptussin je liek zo skupiny antitusík.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut