Záchvaty kašľa zo spánku. Ako mu môžem pomôcť?

aktak
29. okt 2010

Najstarsi Adamko mi velmi skaredo kasle zo spanku, cez den bol ok, ma trosku sopliky, nema teplotu, ale teraz ako zaspal ho uplne dusi, kazdych 15 sekund zakasle, nevykasliava, len tak nasucho, ako mu pomoct? Pod hlavou ma zvysene ale vobec nepomohlo, dala som mu Ventolin a Stoptussin.
Mam dat nejaky obklad na hrudnicek? Poradte, vdaka

katy1979
29. okt 2010

ako velmi ti poradit neviem ale asi by som zvlhcila vzduch ci maleho poriadne pozakryvala a otvorila naplno okno. ten vlhky studeny vzduch zvykne fungovat.

betkavlcekova
31. okt 2010

atak my sme mali presne toto iste s nasim Marekom ale cez den, davala som mu cibulovy caj / 6 pol. lyzic krystal. cukru rozpustit na karamel, pridat asi pol litra vody a 15 minut povarit s prekrojenou cibulou, potom sme davali ten teply obklad s olejom a stoptusinove kvapky a dnes uz pekne vykasliava, drzim palce a Adamkovi skore uzdravenie 😉

lenk30
31. okt 2010

aktak............my sme nedávno dobojovali s kašlom celá rodina. Malý v noci, ani cez deň nemohol spinkať. stále ho to budilo. potom som na radu skúsila dať večer miesto sirupov a olejov fenistil a v pohode sa vyspal. má 20 mesiacov a Dr. mi povedala, že 4kvapky 2x denne.................samozrejme mimo toho sirup a cibuľový odvar, ktorý som do neho naliala pipetou z nurofenu, ale ten fenistil to ukľudnil

radkatom
31. okt 2010

Nechcem strasit ale v mojom okoli ma kazde druhe dieta laryngitidu. Tak pre istotu to pripomen doktorke. A inak na zachvat, kedy dieta miesto kaslu priam steka sa dava cipok Rectodil. A pomaha zvlhcit vzduch a otvorit dokoran okno. Drzim palce, aby to nebola laryngitida

bzuco
31. okt 2010

nám na nočný kašeľ pomáhajú Fenistil kvapky......tiež mávajú deti väčšinou taký kašeľ, že cez deň skoro nič a v noci ich ide zadusiť. pediatrička mi odporučila Fenistil

kisska
31. okt 2010

aktak - ten Ventolin mas na predpis(nie je to na liecbu astmy? )? Opatrne s nim, lebo podporuje sirenie plesni v plucach 😕 . My sme preliecili laryngitidu (rovnake priznaky) pred par tyzdnami. Pomahal nam na noc Aerius, Stoptusin a Kalciovy sirup, Rectodelt som mu dala len raz a hned zabral, viac som mu ani nechcela dat, je to steroid. Na zachvat najlepsie pomaha otvorit okno - ako pise katy1979 studeny a vlhky vzduch. Osusku som namacala do slanej vody a davala k posteli, ale nie priamo na radiator. Najhorsie byvali naozaj nocne kasle, cez den sme mali dokonca odporucene prechadzky, tak sme boli vonku 2x denne a vtedy ho kasel netrapil. Drzim palce a prajem rychle uzdravenie.

pink_lady
1. nov 2010

ak ma zachvat - ist s nim na balkon, studeny vzduch stahuje podrazdenu sliznicu...

karinecko
1. nov 2010

Fenistil alebo ine antihistaminove kvapky cez den Sinupret

tinka5
6. nov 2010

Obklad z husacej masti...... 😉

ivett1
6. nov 2010

my sme dávali tiež na noc fenistil kvapky (boli na predpis) a na hrudníček zábal s masťou na priedušky...

cikyta
6. nov 2010

Môžeš skusiť aj eukaliptový kremik,alebo olejček na hrudníček natrieť.
Alebo dať tohto jednu malu lyžičku do litra vriacej vody do miestnosti,kde spinká.
Bude sa mu lahšie dýchať a je to aj liečive.

esperka
6. nov 2010

My mávame raz ročne laryngitídu. Vtedy pomáha zvlhčiť vzduch, otvoriť okno dokorán, olejový zábal... čipok a ak náhodou nepomáha, tak na LSPP a 2 injekcie a potom je už dobre...