Môžem dávať 7-ročnému synovi polovicu Cefzilu?

Zodpovedané
13. jún 2022

Dobrý deň,

mám doma 7-ročného chlapca, ktorý ochorel od staršieho 12-ročného. Starší bral Cefzil 250 mg celú tabletku a už je zdravý. Ostalo mi jedno celé balenie.

Mohla by som dávať mladšiemu po polovici tabletky každých 12 hodín?

Mám bábo, tak sa mi ťažko dá dostaviť k doktorke. Má presne tie isté príznaky - dusivý kašeľ a sople. Už nám doktorka v minulosti predpísala Cefzilale sirup.

Ďakujem

Dobrý deň,

takýto postup nie je správny. Synovi môžete viac uškodiť ako pomôcť.

Je potrebné vyšetrenie lekárom, ktorý zhodnotí či je antibiotická liečba potrebná.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut