Môžem kombinovať Calcii Carbonas Galvex 500 mg a Femibion 2?

Zodpovedané
14. dec 2023

Dobrý deň,

som v 17. týždni tehotenstva a moja lekárka mi odporučila, že by som mala užívať vápnik kvôli bolestiam chrbta. Nejako som sa pozabudla opýtať či to mám brať aj napriek tomu, že užívam Femibion 2.

Je teda vhodné kombinovať Calcii Carbonas Galvex 500 mg s Femibion 2?

Alebo aký iný druh vápnika odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Môžete to spolu užívať v dávke 1 - 4 tablety denne. Je potrebný aspoň dvojhodinový odstup od Femibionu, ktorý obsahuje minerály a mohol by ovplyvniť vstrebanie vápnika.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie