Môžem mať alergiu po 3 mesiacoch užívania antikoncepcie?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

užívam antikoncepciu Leverette už 3. mesiac. Včera som sa zobudila s tým, že som si našla asi 12 vyrážok. 4 na bruchu a takmer 8 na nohe. Vyrážky ma nesvrbia a ani nemám iné priznaky. Ani vysypana nie som.

Môže to byť alergia, ktorá sa ukázala až teraz?

Ak by som bola alergická, neukázalo by sa to už pri prvých dňoch užívania antikoncepcie?

Je teraz znížený účinok HAK kvôli vyrážkami?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by išlo o alergiu na HAK, objavila by sa v prvých dnoch užívania.Hľadajte príčinu inde.
Zmena stravy? Slnečná alergia? Zmena pracích prostriedkov? Uštipnutie hmyzom?

Účinnosť HAK nie je znížená.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut