Môžem používať Belakne krém počas snaženia sa o bábo?

Zodpovedané
3. jan 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa s Vami poradiť ohľadom krému Belakne. Napísala mi ho kožná lekárka na akné, ktoré mám na tvári. V letáku je napísané, že sa nesmie používať v prípade ak sa chystám ostať tehotná, je to tam aj zvýraznené. Volala som, ale s pani doktorky a povedala, že to nie je problém, že ho mám vysadiť, až keď ostanem tehotná.

Nebude potom nejaký problém s dieťatkom počas tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Krém Belakne je kontraindikovaný počas tehotenstva alebo u žien, ktoré plánujú otehotnieť.
Perorálne podávané retinoidy boli spájané s vrodenými poruchami. Všeobecne sa predpokladá, že lokálne podávané retinoidy majú minimálnu absorpciu kožou.
Ak by ste v priebehu liečby otehotneli, liečbu treba ukončiť.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie