Môžem používať Tantum Verde v tehotenstve?

Zodpovedané
29. apr 2019

Dobrý deň,

som v šiestom mesiaci tehotenstva a mám zapálené hrdlo. Lekárnik mi dal Tantum Verde na kloktanie

Môžem si byť istá, že Tantum Verde neuškodí bábätku?

Ďakujem

Dobrý deň,

vzhľadom na to, že roztok je určený na kloktanie, tak si myslím, že nemôže uškodiť nakoľko ho reálne prehltnete pri kloktaním len minimálne množstvo.

Pri lieku sa však uvádza ako pri mnohých iných liekoch, že sa má užívať len ak prínos liečby prevýši riziko, čo môže určiť len lekár.

Ja by som na zapálené hrdlo odporučila Septilen pastilky a Hydro pastilky. Obe sú vhodné pre tehotné ženy.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová