Môžem sirup Beta Glucan podávať dcére aj po 2 mesiacoch od jeho otvorenia?

Zodpovedané
28. okt 2022

Dobrý deň,

dcéra má 33 mesiacov a kúpila som jej sirup Beta Glucan. Je odporúčaný od 3 rokov, ale v lekárni mi poradili tento sirup, že sa môžem riadiť kilami. Váži 15,3 kg, tak by mala užívať 3 ml raz denne. V letáčiku píšu, že sa má používať minimálne 2 mesiace, ale následne, že po otvorení sa má spotrebovať do 2 mesiacov.

Môžem zvýšiť dennú dávku, aby som sirup do 2 mesiacov minula?

Alebo mám ponechať dávkovanie a sirup potom vyhodiť, prípadne ho používať aj po 2 mesiacoch od otvorenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávku nezvyšujte.

Ak je v príbalovom letáku uvedená informácia o použiteľnosti maximálne 2 mesiace po otvorení, neodporúčam podávanie po tejto lehote.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut